O mnie

Urodziłam się w 1990 roku, w pełnym skrajności, ale bardzo inspirującym, byłym górniczym mieście, Wałbrzychu. Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuję się plakatem, głównie kolażem, ilustracją prasową, grafiką, rysunkiem, amatorsko fotografią analogową. Moje prace pojawiły się m.in. w kwartalniku Newsweek Psychologia, magazynie KMAG, KUKBUK, Pismo.Magazyn Opinii, Wysokie Obcasy, Wysokie Obcasy Extra oraz na ścianach krakowskiego Hotelu Puro.

Na pocżątku 2023 roku w Zamku Ujazdowskim w Warszawie można było zobaczyć moją indywidualną wystawę Kunstkamera. Gabinet Osobliwości. Wystawa odbyła się w ramach prezentacji młodej sztuki Poject Room 2023

Uwielbiam zabawy znaczeniami, wyciąganie czegoś z jego naturalnego środowiska, zmiany kontekstu. Zniszczony, pożółkły papier starych gazet i zielników. Z każdej podróży przywożę stare czasopisma, fragmenty zniszczonych książek i zapomnianych fotografii, z antykwariatów w bocznej uliczce i niedzielnych pchlich targów. Większość kolaży powstaje analogowo. Wszystkie skrawki posiadam fizycznie w papierowej formie, a moje ulubione narzędzia to nożyczki i klej. Ale nie bronię się również przed kolażem cyfrowym.
Główną inspiracją jest tradycyjne malarstwo. Barokowe obrazy w wiejskich kościołach czy renesansowe portrety, które oglądane w dzieciństwie budziły we mnie coś na kształt fascynacji mieszającej się z lękiem. Wszystko to przełamane nutką makabrycznego humoru, ukrytym żartem czy podtekstem.

Kontakt:
kontakt@blueberrythinks.pl
+48666873739